Counter Strike Global Offensive, anlık oyuncu sayısında rekor kırdı

Counter Strike Global Offensive, anlık oyuncu sayısında rekor kırdı

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 14-03-2020

20 yıllık dev çınar Counter-Strike rekor üstüne rekor kırıyor. Geçtiğimiz ay anlık oyuncu sayısında rekor kırmış olan CS:GO, çıkış yaptığı günden bugüne ilk defa bugün anlık oyuncusu sayısında 1 milyon barajını geçerek yeni bir başarıya imza attı.

“CS bitti” muhabbetleri internette devam ede dursun, tarihin gelmiş geçmiş en iyi FPS oyunlarından olan CS:GO’nun bitmeye niyeti yok. Aylık ortalama 11 milyon oyuncuya ev sahipliği yapan 20 yıllık oyun, bugün anlık 1 milyon 1 bin oyuncu tarafından oynanarak bu seneki yükselişine devam ediyor.

Bu yükseliş, anlık bir durum değil. CS:GO, geçtiğimiz aylarda da anlık oyuncu rekorunu geliştiriyordu. Dünyaya yayılan corona virüsü yüzünden insanların evlerinde kalmayı tercih etmesi de bu rekorun sebeplerinden biri olabilir.

CS:GO’nun en önemli organizasyonlarından biri olan ESL Pro League Sezon 11 de corona virüsünden etkilendi. ESL, 16 Mart’ta grup aşaması maçlarıyla başlayacak olan turnuvanın maçlarının çevrim içi oynanmasına karar verdi. Olası sağlık problemlerinin önüne geçebilmek için bu kararı aldıklarını belirten şirket, finalleri de Denver’dan, Avrupa’daki bir stüdyoya aldığını açıkladı. Finallerin de seyircisiz oynanacağını belirtmekte yarar var.

Dünyanın en büyük takımlarından 24’ünün kozlarını paylaşacağı ESL Pro League Sezon 11, $750,000’lık ödül havuzuna sahip. Temsilcilerimiz woxic’in takımı mousesports ve Xantares’in takımı BIG’in de yer alacağı turnuva, 12 Nisan tarihine kadar devam edecek.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum