Cloud9 suNny'yi transfer etmek istiyor

Cloud9 suNny'yi transfer etmek istiyor

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Cloud9 IEM Katowice Major turnuvasının ardından sosyal medyada Jordan “Zellsis” Montemurro ile yollarını ayırdığını takipçileri ile paylaşmıştı. Zellsis’in ayrılığından sonra takımdaki boşluğu doldurmak için Mousesports’un yıldız oyuncusu olan Miikka “suNny” Kemppi’yi radara aldığı konuşuluyor. 

24 yaşındaki suNny Kuzey Amerika ekibinde en güçlü Counter Strike Global Offensice oyuncularından biri olarak biliniyor. Özellikle 2017 Ağustos’ta Christian “loWel” Garcia Antoran’ın ayrılmasının hemen ardından katıldığı Mousesports takımında kariyerini oldukça ilerletmişti. Öyle ki 2018 yılında StarSeries Sezon 4, V4 Future Sports Festival ve ESL One New York turnuvalarını kazanmalarının ardından suNny dünyanın en iyi oyuncuları listesinde 16. sıraya yerleşmişti. Mousesports, Europe Minor’de hayal kırıklığı yaratan performanslarının ardından Martin “STYKO” Styk ve Chris “chrisJ” de Jong’u yedek oyuncular listesine almıştı. Takımdaki bu değişiklik ile birlikte suNny, takımın aktif kalan üç oyuncusundan biri oldu.

Henüz suNny transferinin sonucu hakkında herhangi bir yok ancak olumlu sonuçlanması durumunda Cloud9 takımının Mousesports’tan kendi bünyesine dâhil ettiği ilk oyuncu olmayacak. Daha önce de Martin “STYKO” Styk’ı Mousesports’ta yedeğe çıkmasının ardından kendi takımına transfer etmişti. 

Takımın aktif oyuncuları arasına son katılan isim Maikil “Golden” Selim olmuştu. Eğer suNny transferi olumlu sonuçlanırsa takımın aktif oyuncu listesi şu şekilde olacak:

Fabien “kioShiMa” Fiey

William “RUSH” Wierzba

Timothy “autimatic” Ta

Maikil “Golden” Selim

Miikka “suNny” Kemppi


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum