Cloud9, eski Vitality oyuncusu ALEX'i transfer etti

Cloud9, eski Vitality oyuncusu ALEX'i transfer etti

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 10-09-2020

Geçtiğimiz günlerde CS:GO takımı için yeniden düzenlemeye gideceğini açıklayan Cloud9, yeni kadrosunun ilk üyesini açıkladı. Eski Vitality oyuncusu ALEX’i kadrosuna katan takım, duyuruyu sosyal medya hesapları üzerinden yaptı.

Başarısız geçen sezonun ardından 2019’un ağustos ayında kadrosunu tamamen değiştiren Kuzey Amerika temsilcisi, Güney Afrika tabanlı ATK takımını kadrosuna katmıştı. Fakat ne yazık ki istediği başarıyı bu tercihle de bulamamıştı.

6 Eylül’de CS:GO bazında yeniden yapılanmaya karar verdiğini duyuran Cloud9, bir sonraki gün takımın baş koçu kassad’ı ve yeni genel menajeri HenryG’yi duyurmuştu. Bugün ise yapılanmanın ilk oyuncusunu ve aynı zaman oyun içi liderliği ile kaptanlığı taşıyacak olan ALEX’i duyurdu.

ALEX, Aralık 2018’den bu yana Team Vitality üyesiydi. Fakat yoğun geçen 2019 sezonunun ardından mart ayında aktif kadrodan kendi isteğiyle ayrılmış ve dinlenmeye çekilmişti. Eski takımıyla uzun süre Dünya Sıralaması’nda ilk 10’da bulunan İngiliz oyuncu artık Cloud9 için mücadele edecek.

Takımın yeni genel menajeri HenryG, katıldığı çeşitli programlarda iddialı açıklamalarda bulunmuştu. Sahneye yeni bir çehre getireceğini söyleyen eski sunucu, yeni transferinin toplam değerini açıklayarak sözlerini gerçekleştirmeye başladı. 3 yıllık anlaşmanın toplam değeri, $1,650,000 olarak duyuruldu.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum