Clash Royale League West 2020 ertelendi

Clash Royale League West 2020 ertelendi

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 24-03-2020

Supercell, yakın zamanda başlaması planlanan Clash Royale League West 2020’nin ertelendiğini duyurdu. Ertelemenin en büyük sebebi corona virüsü olsa da şirketin partnerleriyle yaşadığı son dakika gelişmesinin de etkisi olduğu belirtildi.

Kendi resmi sitesinde bir duyuru yayımlayan Supercell yazının başında, taraftarların ve izleyicilerin 2019 yılındaki muhteşem desteği ve sevgisi için teşekkür etti. Bu sene ilk defa düzenlenecek olan CRL East ile ilgili bilgi veren firma, farklı organizasyonların düzenlediği turnuvalara da desteğini sürdüreceğini belirtti.

Büyüyen corona virüsü salgını nedeniyle Batı’daki planlarını ve stratejilerini gözden geçirmek zorunda kaldığını açıklayan Supercell, oyuncuların, takımların ve katılımcı olan herkesin sağlığını birinci öncelikte tuttuğunu belirtti.

2019 yılında Supercell ve OGN Amerika, Clash Royale’in Batı’daki espor etkinlikleri için bir partnerlik halindeydi. Fakat son dakika gelişmesiyle birlikte OGN Amerika’nın bu anlaşmadan ayrıldığı söylendi. Hem corona virüsü tehditi hem de partner şirket ile yolların ayrılması nedeniyle CRL West 2020’nin başlangıç tarihi ertelendi.

Zor bir karar verdiklerini belirten şirket, ligin tarihi mayıs ayının ortalarına aldıklarını açıkladı. Mayıs ayında başlayacak olan birinci sezon çevrim içi olacak ve 5-7 hafta aralığında sürecek. Ağustos ayında başlaması planlanan ikinci sezon için henüz bir bilgi verilmiş değil.

CRL East için bir erteleme kararı yok. Her ne kadar Batı Ligi ertelenmiş olsa da seyirciler Clash Royale keyfine varabilecek. Doğu Ligi, 2 Nisan’da başlayacak.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum