Call of Duty liginin giriş ücreti $25.000.000

Call of Duty liginin giriş ücreti $25.000.000

Blizzard’ın açıklamasına göre yatırımcılar ve takımlar Call of Duty ligine katılabilmek için $25.000.000’ı gözden çıkarmak zorunda kalacak. Şubat ayında resmi olarak açıklanan Call of Duty ligi her hafta farklı bir şehirde çevrim içi şekilde düzenlenecek. Blizzard başlayacak lig için takımlarla ve yayıncılarla çoktan masaya oturmuş durumda.

ESPN’den Jacop Wolf’un raporuna göre iki hafta içinde ligde yer alacak takımlar belli olacak. Bu kadar yüksek bir giriş ücreti olduğu halde takımların gözü kapalı bir şekilde ligde yer almak istediği anlaşılıyor. Blizzard ve Activision’un espor anlamında çok geride kaldığı düşünülürse takımların bu yüksek güveni aslında bu iki büyük şirkete hala tamamen güvenildiğini gösteriyor.

Şu an aktif olarak Overwatch liginde yer alan takımların öncelikli olarak CoD ligine katılım hakkı olacak. Blizzard böylece sadakat konusunda da şirketleri güven veriyor.

Raporlara ve gelişmelere göre Call of Duty liginin 2019 yılının son çeyreğinde aktif olarak hayata geçmesi bekleniyor.

Aktif olarak oynan Call of Duty World League 16 takımdan oluşuyor ve her hafta MLG Arena’da Ohio eyaletinde gerçekleşiyor. Şehir bazlı bir proje olacak yeni lig düzeninde takımlar her hafta başka bir şehirde mücadele edecek ve CoD tutkunları takımları izleme şansı bulacak.

Overwatch Ligi’nin giriş ücretinin $20.000.000 olduğu düşünülünce ve Call of Duty oyununun kendine bile kar ettirmediği detayı eklenince bu franchise lig projesinin başarıya ulaşıp ulaşmayacağı merak ediliyor.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum