Cache geri mi dönüyor?

Cache geri mi dönüyor?

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Rekabetçi Counter  Strike: Global Offensive sahnelerinde, harita havuzundan kaldırılmasına karar verilen Cache bu karardan kısa süre sonra yenilenmeye başlamış gibi görünüyor.

Şubat ayında, rekabetçi sahnelere veda eden Cache haritasının yerini bir haritanın alması gerekiyordu ve bu Vertigo oldu. Ancak, turnuvalar ve liglerde, seçilebilir olduğu süre boyunca çok sık oynanan Cache gibi oyunlara ev sahipliği yapamadı. Oyuncular, hala bu haritada stratejilerini oturtmaya ve harita bilgisini öğrenmeye çalışıyorlardı.

Cache haritasını tasarlayan FMPONE, bu süreçte haritayı iyileştirmekle meşguldü. Geliştirmelerin büyük bir bölümünün sona erdiğini anlatan bir fotoğraf paylaştı ve paylaştığı fotoğrafta haritanın alanlarını yeşil tik ile işaretledi.  Ancak hala işaretlenmeyen alanlar mevcut. Bu da demek oluyor ki haritanın tam anlamıyla yenilenmiş olmasına kısa bir süre kaldı. İşaretlenmeyen alanlar arasında A ve B takımının ana bölgesi, Sun Room, Squeaky ve bazı küçük alanlar bulunuyor. Yeni Cache haritası, kısa bir süre sonra aktif haritalar kısmında yer alacak ve denemek isteyenler ile bu haritayı çok seven oyuncular deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Valve ise Vertigo ya da bir başka haritayı geri çekip Cache için harita havuzunda yer açmak adına limitli bir zamana sahip. Ama Cache’yi harita havuzuna tekrar alıp almayacağı ve eğer alacaksa hangi haritayı havuzdan çıkaracağı ile ilgili bir bilgi yok. Durumun kısa zamanda netliğe kavuşacağı düşünülüyor.


2 yorum
Username
Batın Bayrak

Dönsün artık

Username
Fahrettin Mor

olması gereken