Boca Boston, ESL Türkiye CS:GO Şampiyonu oldu

Boca Boston, ESL Türkiye CS:GO Şampiyonu oldu

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 28-05-2020

7 Mart’ta başlayan Intel ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası, dün oynanan final serisiyle sonlandı. Seyircilerine heyecanlı anlar yaşatan final serisinin kazananı, 3-1’lik skorla Boca Boston oldu.

Ligin normal sezonunu ilk 2 sırada bitiren Boca Boston ve Sangal Esports, finalde kozlarını paylaşma fırsatı buldular. Ligde sadece 2 mağlubiyeti bulunan ve son dönemdeki performansıyla kimileri tarafından favori gösterilen Boca, oynadığı oyunla beklentilerin boşa olmadığını gösterdi.

5 maç üzerinden oynanan serinin ilk haritası Inferno’ydu. Haritaya fırtına gibi başlayan taraf Sangal oldu. Haritaya T tarafında başlayan Maj3R ve arkadaşları 9-3’lük bir skor avantajı elde etti fakat bu avantajı koruyamadı. Muhteşem bir geri dönüşe imza atan genç Boca kadrosu, haritayı kazanmayı bildi.

İkinci harita Dust 2 şampiyonun seçimiydi. İlk yarının kafa kafaya geçmesinin ardından, CT’de oyuna ağırlığını koyan ve rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendiren Boca, seriyi 2-0’a getirdi. Serinin üçüncü haritasında iki ekip kozlarını Mirage haritasında paylaştı. Maj3R ve l0gicman’in bireysel performansları sayesinde Sangal bu haritadan galip ayrıldı ve seriyi eşitleme şansı yakaladı.

Boca Boston, son harita olan Nuke’ta bütün seri boyunca iyi yaptığı takım oyununu devam ettirdi ve ilk yarıda çok iyi bir T performansı gösterdi. CT’de de baskınlığını devam ettiren ekip, şampiyonluğa ulaştı.

Bütün sezon boyunca organizasyonsuz mücadele eden Boca Boston takımı, canlı yayınının sonlarına doğru yeni bir organizasyonla anlaşmaya çok yakın olduklarını da hayranlarıyla paylaştı. Flank Esports olarak şampiyonu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum