BLAST Pro Series'in bir sonraki durağı Kopenhag

BLAST Pro Series'in bir sonraki durağı Kopenhag

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 11-07-2019

Bu yıl gerçekleşecek 6. BLAST Pro Series turnuvası olacak olan BLAST Pro Series: Kopenhag 2019, Twitter üzerinden duyuruldu. 1-2 Kasım tarihlerinde düzenlenecek turnuva Royal Arena’da oynanacak.

6 takımın yer alacağı turnuvada 4 takım şimdiden belli olmuş durumda:

  • Astralis
  • Natus Vincere
  • Ninjas in Pyjamas
  • Team Liquid

Turnuvaya katılacak olan diğer 2 takım ise davetler ile beraber belli olacak. Çok yakın bir zamanda bu iki takımın da açıklanması bekleniyor. 

Şu ana kadar Sao Paulo, Miami, Madrid, Los Angeles’da BLAST Pro Series turnuvaları düzenlendi. 13-14 Eylül tarihlerinde ise Moskova’da serinin 5. ayağı oynanacak.

250.000$ ödül havuzuna sahip BLAST Pro Series Kopenhag’da her takım para ödülü kazanacak. Şampiyon 125.000$ ve 10 BPS puanı kazanırken, ikinci 50.000$ ve 8 BPS, üçüncü ise 25.000$ ve 6 BPS kazanacak. Turnuvanın ödül havuzu şu şekilde:

Turnuvadaki tüm maçlar BO1 formatında oynanacak. 6 takımın yer aldığı grubu ilk iki sırada bitiren takımlar Büyük Final’i oynama şansını elde edecek. Final karşılaşması ise BO3 formatında oynanacak. Grupta üçüncü olan takım ise 4., 5. ve 6. olan takımdan birini seçerek BLAST Pro Standoff maçını oynayacak. Bu maçı kazanan takım ayrıca 20.000$’lık ödülün sahibi olacak.

En fazla BPS puanı toplayan 4 takım sene sonunda gerçekleşecek olan Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanacak.

Turnuvanın sponsorları arasında ise Betway, Noblechairs, OMEN by HP, G FUEL ve Twitch bulunuyor. 


7 yorum
Username
Yusuf Eren

yapak

Username
Yusuf Eren

ne yapal

Username
Anıl Tatar

👍

Username
Ahmet Özdemir

👍🏻

Username
Kutay Köşe

yokartık

Username
Ismail Tuğrahan Aydın

👍🏻

Username
Tayfun Kır

🤔