Blast Pro Series Moskova şampiyonu Avangar!

Blast Pro Series Moskova şampiyonu Avangar!

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 19-09-2019

13-14 Eylül tarihleri arasında yapılan Blast Pro Series Moskova ayağını kazanan takım Kazakistan temsilcisi Avangar oldu. Şampiyon Avangar’ın rakipleri forZe, Ninjas in Pyjamas, MiBR, ENCE, Natus Vincere gibi CS:GO’nun güçlü ekipleriydi.

Avangar, ilk turda NiP takımına 12-16’lık skorla kaybetti. Ardından ikinci turda forZe takımına çekişmeli bir maçla 14-16 kaybetti. Ancak herkes işlerinin bittiğini düşündüğü anda, son aylarda neden bu kadar yükselişte olduğunu hatırlatan bir Avangar ortaya çıktı. Sonraki üç turda önce Na’Vi2Yİ 16-12, sonra MiBR’İ 16-9 ve en son olarak da ENCE’yi 16-13’lük skorla yenip adını finale yazdırmayı başardı.

Avangar bu galibiyet sürecinde takımın sniper oyuncusu ve oyun içi lideri Jame takımını adeta sırtladı. Kazandıkları maçlarda sırasıyla 1.20, 1.39 ve 1.41’lik değerlendirme puanı ile oynayan Jame, Avangar takımının neden son bir ay boyunca birçok turnuvayı kazandığını taraftarlara göstermiş oldu.

Avangar’ın finaldeki rakibi, onlardan bir tur önce adını finale yazdıran forZe oldu. Finalde ilk maç Overpass haritasında oynandı. Bu harita ne kadar Avangar’ın güçlü alanı olmasa da takım lideri Jame ipleri eline alarak, takımını 16-13’lük bir skorla galibiyete taşıdı. Bu maç adeta bir Avangar maçıydı, çok az hata ile oynayan Avangar, rakibin hatalarını da değerlendirerek 7-3’lük bir skorla gerideyken maçı galibiyetle sonuçlandırdı. İkinci maç Inferno haritasında oynandı. Bu harita forZe takımının güçlü haritalarındandı ve beklendiği gibi 16-12’lik bir skorla Avangar takımını yenmeyi başardılar. Finalin son maçı Dust II haritasında oynandı. Avangar, StarLadder Major Berlin’de, aynı haritada rakiplerinin canına okumuştu. Beklentileri yanıltmayan Avangar, 16-6’lık bir skorla rakibi forZe’ye nefes aldırmadı. 

Turnuva boyunca 1.37’lik değerlendirme puanı ile performans gösteren Dzhami 'Jame' Ali, turnuvanın en değerli oyuncusu ünvanını ve 125 bin dolarlık para ödülünü kazandı. Böylelikle Avangar son aylardaki yükselişine devam ederken, kendi tarzlarına uygun oyun tarzlarını güçlü rakiplerine karşı kullanabildiğini göstermiş oldu.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum