BLAST Premier Spring Series'de büyük finale yükselen ilk takımlar belli oldu

BLAST Premier Spring Series'de büyük finale yükselen ilk takımlar belli oldu

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 05-07-2019

Aynı zamanda Astralis’in de sahibi olan RFRSH’in düzenlediği Blast Pro Premiere: Spring 2020 turnuvası tüm hızıyla devam ediyor.

12 takımın katılımıyla başlayan normal sezonda takımlar dörderli olmak üzere üç grup şeklinde mücadele ediyor. Gruplarında ilk iki sırayı alan ekipler finallere yükselirken son iki sırayı alan takımlar Spring Showdown turnuvasıyla yoluna devam edecek. Bo3 şeklinde oynanan turnuva sisteminde takımlar lower bracket’tan da büyük finallere yükselme şansına sahip.

Grup A’da FaZe, NiP, Liquid ve MIBR bulunurken Grup B’de ise Natus Vincere, Vitality, Astralis ve Complexity mücadele ediyor. Son olarak Grup C ise 100 Thieves, G2, Evil Geniuses ve OG’den oluşuyor.

Grup aşamasını ilk 3’te bitiren takımlar 50.000 dolarlık ödülü cebine koyarken son 3’teki takımlar ise 35.000 dolar kazanacak. Büyük Final’in ise ödül havuzunun çok daha fazla olduğundan bahsetmek gerekiyor. Turnuvayı birinci bitiren takım 500.000 dolarlık ödülün sahibi olurken 2. Takım 100.000, 3. Takım 50.000 ve 4. Takım 30.000 dolar kazanacak.

A grubu karşılaşmalarının tamamlanmasıyla birlikte Büyük Final’e adını yazdıran ilk iki ekip FaZe ve Liquid oldu. A grubunu 1. Sırada bitiren FaZe, Yarı Final’de NiP’I 2-0, Upper Bracket Finali’nde Liquid’I 2-0, grup finalinde yine Liquid’i yenerek ilk sırayı elde etti. Upper Bracket Finali’nde FaZe’e yenilmesine ragmen pes etmeyen Liquid ise eski formuna dönme sinyalleri veriyor. Lower Bracket Finali’nde NiP’yi yenen takım, FaZe’e karşı ikinci maçta gösterdiği performansla gelecek için umut verdi.

Turnuva heyecanı 7 Şubat 2020 tarihinde Na’Vi-Vitality mücadelesiyle devam edecek.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum