BLAST Premier Spring Series 2020: B grubu başlıyor

BLAST Premier Spring Series 2020: B grubu başlıyor

Burak Kaya Burak Kaya 06-07-2019

BLAST Premier Spring Series 2020’de A grubu maçları tamamlandı. Yarından itibaren B grubunun maçları oynanmaya başlanacak.

RFRSH tarafından düzenlenen BLAST Premier Spring 2020 turnuvası, 31 Ocak- 16 Şubat tarihleri arasında Londra’da bulunan 3 Mills Studio’da oynanacak. Turnuvada toplam 12 takım, 300.000$’lık ödül havuzundan pay alabilmek ve Spring 2020 Finals’a kalabilmek için kıyasa mücadele ediyor. Turnuvada dünyanın en iyi takımları arasından seçilen 12 takım bulunuyor. A grubu maçları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. FaZe Clan, Team Liquid, Nip ve MIBR gruptan çıkmak için mücadele etti.

FaZe Clan grubu namağlup birinci olarak tamamlamayı başararak rakiplerine mesaj verdi. Özellikle oynadığı oyunla birlikte büyük beğeni toplayan takım, eski günlerine döndüğünün sinyalini verdi. Gruptan ikinci olarak ise Team Liquid çıktı. FaZe Clan’a kaybeden Amerika temsilcisi, NiP ve MIBR maçlarında gülen taraf oldu ve bu sayede gruptan çıkmayı başardı.

MIBR ve NiP, ortaya koydukları etkisiz oyunla büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

7 Şubat tarihiyle birlikte B grubu karşılaşmaları oynanmaya başlanacak. Turnuvanın ölüm grubu olarak gösterilen B grubunda Natus Vincere, Team Vitality, Complexity Gaming ve Astralis yer alıyor. Takımlar grubu ilk 2 sırada bitirmek için kıyasıya mücadele edecek. 

Üç harita üzerinden oynanacak olan karşılaşmalar, yarın saat: 18.30’da Natus Vincere ve Team Vitality maçı ile başlayacak. Grubunun en büyük favorisi son zamanlarda gösterdiği performansla CS:GO arenasının dominant takımı olduğunu yeniden herkese gösteren Astralis. İkincilik için ise Team Vitality ve Natus Vincere’nin kıyasıya mücadele etmesi bekleniyor.


1 yorum
Username
Halil Öklü

Blast farkı