BIG, DreamHack Open Leipzig şampiyonu oldu

BIG, DreamHack Open Leipzig şampiyonu oldu

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 27-01-2020

DreamHack Open Leipzig finalinde Renegades’i 2-0 yenen BIG şampiyonluğa ulaştı ve ESL Pro Tour’daki ilk CS:GO turnuvasını kazandı.

Alman ekip uzun bir süredir başarıya açtı. Kadro, DH Open Leipzig’de tek bir harita bile kaybetmeden zafere ulaştı. Grup aşamasında VP ve Renegades’i yenen ekip yarı Final’de Heroic’i ve finalde de Renegades’i adeta domine etti.

BIG şampiyonluğa ulaşarak 50.000 dolarlık büyük ödülün sahibi olurken takım DreamHack’in 2020’deki ilk major etkinliği DreamHack Masters Jönköping biletini de kaptı.

BIG’in tercihi olan Mirage ile başlayan karşılaşma başlangıçta BIG için kötü gitse de takım CT’de üst üste altı round kazanarak galibiyete ulaşmayı başardı. K1to ve temsilcimiz Xantares 22 kill alarak takımını sırtladı.

İkinci harita çok daha ortaya gözükmesine rağmen BIG toparlanmayı başardı ve bu haritayı 16-12 kazandı. Takımın top fragger’ı yine 26 kill ile k1to oldu.

Bu şampiyonluğun Alman CS:GO sahnesi için de büyük bir başarı olduğundan bahsetmek gerekiyor. 2019 yılını çok kötü geçiren BIG, 1 Ocak tarihinde Sprout’tan k1to ve syrsoN’u transfer etmişti. Görünen o ki takımda yapılan değişiklikler işe yaradı.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum