BIG, cs_summit 6 Avrupa şampiyonu oldu!

BIG, cs_summit 6 Avrupa şampiyonu oldu!

Sinan Koyuncu Sinan Koyuncu 07-07-2020

24 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen cs_summit 6 Online Avrupa turnuvasında sona gelindi. Temsilcimiz XANTARES’in de içerisinde bulunduğu BIG, finalde Vitality’i 3-2 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

24 Haziran’da başlayan turnuvaya 16 takım katıldı. 4’er takımdan oluşan dört ayrı yapıldı ve grup aşaması başlamış oldu. D grubunda bulunan BIG, OG’nin ardından grubu ikinci tamamlayarak playofflar’a çıkmaya hak kazandı. Grupta FaZe Clan ve Team Heretics de bulunuyordu.

Çeyrek finalde rakibi GODSENT’i 2-0 ile geçen BIG, yarı finalde turnuvanın güçlü takımlarından Fnatic ile eşleşti. Overpass ve Nuke haritasında rakibine şans tanımayan şampiyon, rakibini yenerek Upper Bracket finaline çıkmaya hak kazandı. Burada Vitality ile karşılaşan XANTARES ve arkadaşları, seriyi 2-1 kaybederek Lower Bracket’a düştü.

Lower Bracket’a finalinde gruptaki rakibi OG ile karşılaşan Alman ekibi, rakibini 2-1 yendi ve büyük finalde tekrar Vitality’nin rakibi oldu. BIG, kurallar gereği seriye 1-0 geriden başladı. Buna rağmen maçı çevirip, seriyi 3-2 kazandı ve şampiyonluğa ulaşan taraf oldu.

BIG, bu zaferle birlikte $34,000’ın yanı sıra 2000 Rio Major puanı kazandı ve Dünya Sıralaması’nda birinci sıraya yükseldi. Temsilcimiz XANTARES, final serisi boyunca etkili bir performans sergiledi ve 1.22 rating ile serideki en yüksek ratingli oyuncu oldu.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum