Barbarr, emekli olduğunu duyurdu!

Barbarr, emekli olduğunu duyurdu!

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

28 yaşındaki deneyimli Counter Strike oyuncusu Andrè “Barbarr” Möller, profesyonel oyunculuktan emekli olma kararı aldı ancak farklı bir rol ile sahnede kalabileceğini de belirtti.

Barbarr’ın Counter Strike kariyeri 10 yılı aşkın zamandır devam ediyordu ancak geçtiğimiz günlerde, x6tence Galaxy takımından ayrılmasının ardından biten tek şeyin takım ile girdiği yol olmadığını öğrendik. Counter Strike 1.6 dönemi boyunca H2k Gaming ve Meet Your Makers (MYM) gibi takımların bir parçasıydı, ayrıca GameGune 2011’de ikincilik derecesi almıştı. Global Offensive dönemine gelindiğindeyse Barbarr, Fredrik “REZ” Sterner, William “draken” Sundin, Joakim “disco doplan” Gidetun ve Fredrik “freddieb” Buö ile birlikte yer aldığı Epsilon takımında adının asıl parladığı dönemi yaşamıştı. Bu dönemin ardından, Singularity ve x6tence Galaxy gibi takımlara geçiş yaparak kariyerinin zirvesini yaşamıştı ve x6tence Galaxy takımında olduğu dönem DreamHack Open Winter 2018’i 3-4. sırada bitirmişti. Bu kariyerin ardından profesyonel oyunculuk kariyerini geride bırakarak emekli olacağını şu cümlelerle paylaştı:

Artık bireysel seviyemin eskisi gibi olmadığını hissettiğim için aktif oyunculuk kariyerimi geride bırakıyorum. Ancak, kulüple paylaşmak istediğim bir şey var ki büyük bir bilgi birikiminin içinde yer aldığımı çok iyi biliyorum. Son 3-4 yıldır, özelilikle oyun hakkında olduğu gibi, yeteneklerimi ve mental olarak kendimi nasıl geliştirebileceğimi öğrendim. Şu anda, olabileceğim en iyi insan olmak için de fiziksel ve mental olarak kendimi geliştirdiğim süreçteyim.

Esporun içinde belki kalırım belki de kalmam ancak 10 yıl boyunca içinde bulunduğum takımları destekleyenlere ve bana güvenmeyip zor zamanlarda hırslanmamı sağlayanlara teşekkür ederim.”


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum