Astralis yeniden zirvede

Astralis yeniden zirvede

Zafer Zırhlı Zafer Zırhlı 02-12-2019

ECS Season 8 Finals bir kez daha iki ezeli rekabetin çekişmesine sahne oldu. 2018’den bu yana Avrupa-Kuzey Amerika mücadelesinin temelini oluşturan Astralis ve Team Liquid, ECS Season 8 Finalleri’nde karşı karşıya geldi ve Astralis, rakibini 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Üç hafta önce kazandığı IEM Beijing’den bu yana oldukça formda gözüken Astralis, bu şampiyonlukla HLTV’nin dünya sıralamasındaki 1.liği de tekrar eline geçirdi.

Vertigo’daki mücadele serinin ilk haritasına yakışan bir oyun oldu. Uzatmaya giden haritada Liquid, T-side roundlarını üç defa üst üste kazanmayı başararak haritayı da 19-15 kazandı. NAF’ın 36 skorluk durdurulamaz performansı kilit rol oynadı.

Nuke haritasında ise Astralis rakibinden çok daha iyi oynadı ve üst üste 9 round kazanarak haritayı 16-11 kapattı. Astralis kaptanı gla”ve’in 26 skoru burada öne çıktı.

İzleyicilerin tamamımı Dust II’nin tıpkı diğer haritalar gibi dengeli geçmesini bekliyordu fakat Astralis, T-side’da ilk yarıyı 12-3 kapatarak rakibini darmadağın etti. Kuzey Amerika ekibi geri dönüş için çabalasada device buna izin vermedi ve Astralis haritayı 16-8 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Astralis böylelikle iki Amerika ekibi Evil Geniuses ve Liquid’i üst üste yenmeyi başarmış oldu. Bu galibiyetle Astralis turnuvanın büyük ödülü olan 225.000 doları kasasına götürürken Liquid ise 100.000 dolar elde etti. Bu iki takım önümüzdeki hafta ESL Pro League Season 10 Finals’ta Danimarka’da tekrar karşı karşıya gelecek.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum