Astralis ve Liquid, ESL One New York'a davet edildi

Astralis ve Liquid, ESL One New York'a davet edildi

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Counter Strike Global Offensive sahnelerinde, ESL One serisinin Eylül ayındaki durağı New York olacak. Turnuvanın katılımcılar listesi şekillenmeye başladı ve listeye adını yazdıran ilk takımlar Astralis ile Team Liquid oldu.

ESL One New York turnuvası, 26 ile 29 Eylül tarihleri arasında, Barclays Center’da gerçekleşecek. 8 takımın mücadele edeceği turnuvada 200.000$ dolar ödül havuzu bulunuyor.

26 – 27 Eylül’de grup aşaması gerçekleşecek olan turnuvanın play-off aşaması ise 28 – 29 Eylül’de yapılacak. Grup aşamasında, 8 takım iki grupta mücadele edecek ve ikili eleme formatı kullanılacak. Bo3 formatında yapılacak olan karşılaşmalar sonucunda, grup aşamasını ilk iki sırada tamamlayan takımlar play-off aşamasına yükselme hakkı kazanacaklar. Bu aşamada ise tekli eleme sistemiyle yapılacak olan karşılaşmalar Bo3 formatında gerçekleşirken final karşılaşması Bo5 formatında yapılacak.

Turnuvaya 6’sı davet yoluyla, 2’si elemeler yoluyla olmak üzere toplam 8 takım katılacak. Avrupa elemeleri 9 Temmuz’da başlarken Kuzey Amerika elemeleri bu ayın sonunda gerçekleşecek. Davet edilecek takımlardan sadece ikisi belli oldu: Astralis ve Team Liquid.

Astralis, 2 Temmuz’da başlayacak olan ESL One Köln’de mücadele edecek. Team Liquid cephesinden baktığımızda söylemek gerekiyor ki takım zirvede olduğu zamanları yaşıyor. Mayıs ayında IEM (Intel Extreme Masters) Sydney’in şampiyonu olarak 100.000$ ödülü kazanan Team Liquid, geçtiğimiz günlerde sona eren DreamHack Masters turnuvasının da şampiyonu oldu ve 100.000$ daha kazandı.


3 yorum
Username
Zekican Şahin

mac cok iyi

Username
Raşit Emre Paköz

f

Username
Yasin Kaynarcı

👍🏻