Astralis, Danimarka Savunma Bakanlığı ile çalışacak

Astralis, Danimarka Savunma Bakanlığı ile çalışacak

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 11-07-2019

İngilizce yayın yapan Local'in haberine göre, Danimarka devletinin savunma bakanlığı ülkenin hatta dünyanın en başarılı CS:GO takımı olan Astralis ile birlikte çalışıp bir pazarlama kampanyası hayata geçirecek. Danimarka savunmasının amacı Astralis oyuncularını kullanarak ülkenin askeri gücüne katılacak asker sayısını arttırmak. 

Ülkenin savunma bakanlığı hemen hemen aynı yaş grubunda olan Astralis oyuncularını testlere sokarak ortalama yaş grubunun yeteneklerini ölçtü. Tepki süresi, zihinsel imajlarını ve bu imajın üstüne denemeler yapan devlet bakalım nasıl bir tepki görecek? Profesyonel oyuncuların üstlerine titremesi ve kendileri ile aynı oyunu oynamaları asker adaylarının sayısını arttıracak gibi gözüküyor. Böylece Danimarka Savunma Bakanlığı oyun oynayan gençleri daha detaylı araştıracak.

Local'in raporuna göre savunma bakanlığının ülkenin espor bakanlığının kurulmasında önemli bir rol alacağı konuşuluyor. Ülkenin hedefinin dünya espor sektöründe lider konumda bulunmak ve ülkenin gençlerinin doğru bir yol haritası çizmesine yardımcı olmak.

Bİr CS:GO takımının ülkenin savunma bakanlığıyla ortak çalışmasının örneğini ilk defa Amerika'da Cloud9 takımı ile görmüştük. Geçtiğimiz sene Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri, ülkenin en başarılı organizasyonlarından Cloud9'a sponsor olup daha sonra ise Turner ve IMG esports ile ortak çalışmalar yapmıştı.

Her gün hayatımızda daha büyük rol almaya devam eden espor sektörü Dünya'da çok ciddiye alınıyor. Umarız en kısa zamanda bizim ülkemizdede böyle işbirlikleri görmeye başlarız.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum