Asia Championship'in ilk detayları açıklandı

Asia Championship'in ilk detayları açıklandı

Elif Evin Elif Evin 11-07-2019

Counter Strike Global Offensive sahnesinde başlayacak olan turnuvalardan CS:GO Asia Championship’in ilk detayları açıklanmaya başlandı. Katılımcılardan bazılarının belli olduğu turnuvada 300.000$ ödül havuzu bulunuyor.

Valve’ın CS:GO Çin partneri Perfect World tarafından düzenlenen Asia Championship, 8 takımın katılımıyla Şangay’da gerçekleşecek. 21 Kasım tarihinde başlayacak olan LAN turnuva, 24 Kasım tarihinde sona erecek ve kazanan takım 300.000$ ödül havuzundan en büyük payı evine götürecek.

Turnuvaya katılım sağlayacak takımlardan 7’si davet yoluyla listeye ismini yazdırırken, 1 takım Çin elemelerini kazanması durumunda turnuvada mücadele edecek. Henüz sadece 3 takımın davet aldığı organizasyonun diğer katılımcıları ilerleyen süreçte belli olacak. ENCE, MIBR ve TYLOO ise bu sürece kadar rakiplerini beklemeye devam edecek.

Geçtiğimiz yıl ENCE ve MIBR turnuvada yer almamış, Çin takımı olan TYLOO ise grup karşılaşmalarında başarılı olarak play-off aşamasına yükselmişti. Çeyrek finalde, Ninjas in Pyjamas’ı 2-1 mağlup eden TYLOO, yarı finalde Virtus.pro karşısında 2-0 mağlup olarak turnuvayı 3-4. sırada tamamlamıştı. TYLOO’nun 30.000$ ödül ile veda ettiği turnuvanın şampiyonu Natus Vincere olurken ikinciliğe Virtus.pro yerleşmişti.

MIBR, geçen ay gerçekleşen ECS Sezon 7 Kuzey Amerika’nın şampiyonu olmuştu. ENCE ise geçtiğimiz günlerde sona eren DreamHack Masters Dallas’ta ikinci sıraya yerleşmişti.

Turnuvanın formatı ve diğer detaylar hakkında henüz bir bilgi yok. Bunları öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekiyor.  


3 yorum
Username
Yasin Kaynarcı

Kay lay kay

Username
Akın Şimşek

Acaba Türkiye katılacak mı

Username
Mehmet Erçik

g