9.4 Yama notları inceleme

9.4 Yama notları inceleme

Furkan Aksoy Furkan Aksoy 11-07-2019

9.4 Yama notları incelemesi

Yama notunun en dikkat çeken değişikliği tartışmasız Yenilmez rününe gelen dengeleme oldu diyebiliriz. Nişancılarında artık bu rünü kullanmasından sonra dengelemenin gelmesi kesinlik kazandı.

 

Zayıflayanlarda bu hafta;

Artık bu başlık altında adını görmeye alıştığımız isimlerin başında gelen Yasuo ve Lucian 9.4 yamasından da nasibini aldı. Ultisini bastığı anda gözlerimizi kapadığımız 2 şampiyon olan Karthus ve Urgotta listeye girdi.

 

Güçlenenler;

Profesyonel arenada adı unutulmaya yüz tutmuş Gnar ve Trundel, eskiye göre popülerliliğini kaybeden Rek’sai ve Azir var. Ayrıca spikerlerin en çok sevdiği Hecarim var.

 

Düzenleme yapılan şampiyonlar arasında Syslas ve Zed, destek itemleri ve Can biçene yapılan iyileştirmede listeye girenler arasında.

 

“9.3 saldırı gücü taşıyıcılarının metası olacak.” diyerek kritik eşyalarına güçlendirme yapılmıştı. Fakat işler istenildiği gibi gitmedi ve buna en çok sevinen kritik build odaklı Yasuo ve arkadaşları oldu. Daha sonra aslında sorunun YENİLMEZ rününden kaynaklandığı anlaşıldı ve rüne dengeleme geldi.

 

Karthus ‘un Q- hortlak mayını hasarı azaldı.

Lucian ‘ın W- intikam ateşi mana arttırıldı, hasarı azaldı.

Urgot ‘un Q- çürüten bomba Mana bedeli arttı, W- imha kalkanı azaltıldı.

Yasuo ‘nun Q-çelik fırtına gücü azaltıldı :) kritik vuruş hasarı azaldı. :)


Genel yama özeti yapacak olursak Yasuo gitti artık vadinin yeni kralı Zed diyebiliriz. Belki ucundan artık Tank metası biraz etkili olabilir. Hecarim ve Trundle artık ormanda terör estirmeye başlayabilir. En çok korktuğumuz 2 ulti olan Karthus ve Urgot belli bir süre bizlerle birlikte olamayacak gibi duruyor. 


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum