4.25 milyon dolar ödüllü BLAST Premier duyuruldu

4.25 milyon dolar ödüllü BLAST Premier duyuruldu

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 17-09-2019

BLAST Pro Series, yeni bir CS:GO turnuva serisini açıkladı. İsmi BLAST Premier olacak serinin 2020’de yıllık ödül havuzu 4.25 milyon dolar yani 24.3 milyon türk lirası olarak belirlendi.

Yeni seri iki sezon finali ve bir tane genel final etkinliğini kapsıyor. Sezon finallerinin her biri 500 bin dolar ve genel final 1 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip.

BLAST Pro Series CEO’su Robbie Douek, bu yeni serinin çıkışı hakkında: "Yeni turnuvaların evrimi izleyicilerin aklını kaçırmasına sebep olacak. Aylarca yeni bir turnuva formatı geliştirmek için uğraştık. Bu format hem arenada hem de evinde izleyenlere keyif verecek bir içerik sunacak. Mükemmel bir turnuva hazırladığımıza inanıyoruz. Heyecan dolu bu yılı BLAST Pro 2019 Series şampiyonluğu ile sonlandıracağız ve 2020’de ise espor adına inanılmaz bir şey olmasını beklediğimiz BLAST Premier’i yaratmak için çalışacağız.” 

Resmi açıklamada, yapılacak olan toplamdaki üç final için katılacak olan tüm takımların hak kazanabileceğini belirtti. Turnuva formatı BLAST Pro Series boyunca izlediğimiz gibi BO1 maçlarla finalistleri, BO3 maçlarla da şampiyonu belirleyecek.

BLAST Pro Series Ürün ve İnceleme Müdürü Nicolas Estrup, meslektaşına ek olarak: ”2020 Yılı için geliştirdiğimiz format, bu şirkete geldiğimden beri yaptığım en heyecan verici şey. Bütün CS:GO topluluğu için yaptığımız anket sonuçlarından yola çıkıyoruz.”dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

"İkinci etkinliğimizin ev sahibi olan İstanbul’dan neredeyse 12 ay geçti ve şimdi neredeyse tüm dünya ülkerinde etkinlik yaptık. Şu ana kadar yaptığımız her şeyin doruğu olacak olan BLAST Premier, katılımcılarının hepsinin kazanabileceği BO3 formatında, çekişmeli, bolca hikayeye konu olacak ve en önemlisi izleyici tabanlı bir etkinlik olacak."

Geçtiğimiz hafta turnuva organizatörü BLAST Pro 2019 Grand Final etkinliğinin Bahreyn’de yapılacağını açıkladı. Ödül havuzunu ise 500 bin dolar yani yaklaşık 3 milyon Türk Lirası olarak belirledi.


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum