30 saat LoL oynayan gamer rekor kırdı!

30 saat LoL oynayan gamer rekor kırdı!

Yetkin Koç Yetkin Koç 23-07-2019

2009’da oyun dünyasına giriş yapan League of Legends günümüzde MOBA oyunlarının en büyük temsilcisi, en çok oynananı ve en çok sevileni olarak görülüyor. Rekabetçi League of Legends oyuncusu Kinumi Cati bu oyunu 30 saat oynayarak 2 rekor birden kırdı.

Hollanda’da Shanghai Otelde düzenlenen bir etkinlik sırasında Kinumi Cati, 30 saat aralıksız LoL oynadı ve iki rekor birden kırmayı başardı. Bunlardan biri en uzun süre oynanan League of Legends maratonu ve diğeri en uzun süre oynanan MOBA maratonu olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı. Bu rekorlar oyuncunun ilk kırdığı rekorlar değil, daha önce en uzun süre oynanan MMORPG maratonu vs. gibi daha birçok rekor kıran oyuncu listesine 2 rekor daha eklemeyi başardı.

Bu 30 saat süren rekor daha uzun sürebilirdi hatta oyuncunun hedefi 30 saatten fazlaydı ancak sunucuların aniden bakımı alınmasıyla 30. saatte rekor denemesi sonlandı. Her ne kadar hesaba katılmamış bir şeyden dolayı Kinumi “Hecaterina” Cati hedefine ulaşamamış olsa da iki rekoru birden kırmasına engel olamadı. Bu rekor denemesi iki vardiya şeklinde uzman 2 tanık tarafından ve bazı seyirciler tarafından da izlendi.

Kinumi Cati’nin bu kazanımları her ne kadar bizim gözümüzde oldukça büyüse de bu rekorlar ona yetmemiş gibi görünüyor çünkü Kinumi yedinci bir rekor için daha şimdiden başvurusunu yapmış ancak bu denemenin ne zaman olacağı netleşmiş değil.


15 yorum
Username
Batualp Aktürk

güzel

Username
Mustafa Pala

miss

Username
Kaan Karabulut

Bravo

Username
Emrah Koyuncu

👍🏻

Username
Umut Can Cubukcu

Wow

Username
Tunahan Tayyip Görgülü

😂😂😂

Username
Ömer Yiğit Kaya

Afferin çatal bıçak seti kazandın

Username
Faruk Bilir

helal olsun

Username
Dursun Demir

Best of işsiz rekoru elinde adamın

Username
Yusuf Eren

issiz

Username
Ulaş Doğan Deniz

🤮

Username
Salih Sümertaş

🤩

Username
Murat Han

👍

Username
Emrah Yıldırım

🤙

Username
Ahmet Özdemir

👍🏻