1907 Fenerbahçe'nin yeni ormancısı LuBu oldu

1907 Fenerbahçe'nin yeni ormancısı LuBu oldu

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 11-07-2019

1907 Fenerbahçe'nin yeni ormancısı Koreli LuBu oldu!

Uzun süredir merakla beklenen ormancı transferi gerçekleşti. 1907 Fenerbahçe Twitter hesabından açıklamayı şu şekilde gerçekleştirdi:

Fenerbahçe, geçen sezon muazzam işler başaran kadrosunda değişikliklere gitmişti. Ruin, Kirei ve Japone'nin ayrılmasıyla taraftarlar yeni oyuncuları merak etmeye başlamıştı.

Yıldız oyuncu Ruin'in CLG'ye transferi sonrasında kadrosuna Untara'yı katan Fenerbahçe, ormancı rolüne VSG'den LuBu'yu transfer etti. Kore İkinci Ligi olan CK'de beklediğini bulamayan LuBu, önümüzdeki sezondan itibaren 1907 Fenerbahçe forması giyecek.

Güney Koreli ormancı LuBu, kariyerine 2017 yılında TeamBattleComics ile başladı. Daha sonra LCK'e yükselen takımdan ayrılan LuBu, LCK takımlarından Kongdoo Monster'a transfer olmuştu. Büyük beklentileri olan takım, başarısız oldu ve LCK'den CK'e düştü. Yine istediğini alamayan LuBu'ya KDM yönetimi daha iyi bir sözleşme önerdi ve oyuncuyu takımda tuttu.
Tekrar LCK'e yükselmek için çabalayan KDM Play-off'a yükselme başarısı gösterdi ancak Play-off'larda elendi.

LuBu, güzel oyunlarıyla VSG takımın dikkatini çekti ve VSG koçu HooN'un özel ilgisiyle VSG'ye transfer oldu. VSG takımında Riris, Mightybear, Ryan gibi tanınan oyuncularla takım arkadaşı oldu. VSG'den ayrılan LuBu'nun son durağı 1907 Fenerbahçe oldu.

1907 Fenerbahçe' nin açıklaması:

https://twitter.com/FBespor/status/1129350337037504513


Comment Empty

Henüz bir yorum yapılmadı.

0 yorum