100 milyon indirilmeyi geçen Call of Duty Mobile oyuncuların gözdesi oldu

100 milyon indirilmeyi geçen Call of Duty Mobile oyuncuların gözdesi oldu

Onur Ciğerli Onur Ciğerli 15-10-2019

2019 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olan Call of Duty Mobile, unutulmaz bir açılış yaparak oyuncuların beğenisini kazandı. Gameloop emülator sayesinde bilgisayardan da oynanabilen Call of Duty Mobile, birçok oyunu tahtından edecek gibi görünüyor.

1 Ekim 2019’da Activision ve Garena ortalıklığında piyasaya sürülen yeni mobil oyun Call of Duty Mobile, PC tarafını şimdiden geçti. Call of Duty bilgisayar oyunları aktif olarak 50 milyon oyuncuya sahipken, Call of Duty Mobile daha ilk haftasında iOS ve Android cihazlarda toplam 100 milyon indirildi.

Call of Duty Mobile, emülatorde daha çok ilgi gördü!

Son yıllarda mobil oyunların yaygınlaşmasıyla birlikte oyuncuların bilgisayardan mobil oyunları oynamasını sağlayan yazılımlar ön plana çıkmaya başladı. Call of Duty Mobile da bu konuyu dikkate alıp Tencent’in geliştirdiği Gameloop emülator ile anlaşarak oyunun bilgisayardan da oynanmasına imkan tanıyor. Fare ve klavye ile daha iyi bir kontrol sağlayan ve farklı bir oyun deneyimi yaşatan Gameloop, oyunculara daha büyük ekranlarda geniş bir görüş elde etme imkanı sunuyor. Ayrıca oyuncular, Gameloop’un 2K görüntü desteği sayesinde bilgisayarın getirdiği görsel kaliteyi mobil oyunlarda da sürdürebiliyor.

Hileye yer yok!

Online oyunların en büyük problemlerinden bir tanesi de hileciler. 2019 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olan Call of Duty Mobile için özelleştirilmiş anti hile sistemiyle Tencent, desteğini esirgemiyor ve oyunculara keyifli bir oyun ortamı sunuyor. Sadece 10 MB’lık bir dosya boyutuna sahip olan Gameloop ile oyuncular çok daha heyecanlı mücadelelere ortak olacak ve adil bir oyun içerisinde bu rekabeti sürdürecek.

Call of Duty Mobile’ı, bilgisayarda nasıl oynayabilirsin?

Bilgisayarda oynamak için oyuncuların takip etmesi gereken adımlar son derece basit;

  • - Sadece 10 MB boyutundaki Gameloop emülatörünü indirin.
  • - Emülatörü çalıştırın, Oyun Merkezi sekmesinde yer alan Call of Duty Mobile’ı seçin ve oyunu indirmeye başlayın.

Perkler ve Rol Seçimi

Call of Duty Mobile, oyunu oynadıkça profesyonelleştiren bir yapıya sahip. Oyun içerisinde yer alan Perkler, siz oyunu oynamaya devam ettikçe silahlarınız ve taktikleriniz konusunda sizi geliştiriyor. Oyuna başladığınız ilk andan itibaren siz Perklerle tanıştıran Call of Duty Mobile, silahınızla daha iyi vuruş yapmanızdan daha hızlı şarjör değiştirmeye, daha iyi nişan almanızı sağlayacak red dot sisteminin geliştirilmesine kadar bir çok farklı özelliğin geliştirilmesine olanak sağlıyor. Tüm bunlara ek, oyun içindeki karakter rolünüzü de savaş esnasında rahatça değiştirebilirsiniz. Haritaya girmeden önce yapacağınız seçimler, oyun içindeki rollerinizi seçme imkanı tanıyor. Savaş sırasında da haritaya girmeden önce seçtiğiniz, destek veya savaşçı rollerini değiştirerek oyunu oynayabilir, ekibinize daha çok katkı yapabilirsiniz.


2 yorum
Username
Celal Süygün

eğer grafikler ve yön motorları daha düzgün çalışırsa eminim çok fazla kullanıcı sayısına ulaşacak

Username
Fatih Katı

COD çok iyide geliştirilmesi lazım bak bakalım nasıl PUBG de oyuncu azalıyor.😓