Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Bayramda sıkılmamak için oynayabileceğiz eğlenceli mobil oyunlar

Bayramda sıkılmamak için oynayabileceğiz eğlenceli mobil oyunlar

Uzun süren karantina sürecinin ardından yeni normalleşme süreciyle birlikte insanların birçoğu mobil oyun alışkanlığı kazanmış durumda. Akıllı telefonlarını işlerini halletmek ya da sosyal medyada takılmaktan öte, kullanmayı keşfeden insanlar mobil oyunların bağımlısı olmuş durumda.

Bu süreçte mobil oyunlar en çok indirilen dönemlerini yaşarken, Türkiye'de Kurban Bayramı tatili karşımıza çıktı. Bayram gerçekten çok güzel ancak bu tatilinde oyun oynamak isteyen, biraz olsun kafasını dağıtmak isteyenler olabilir. Bu nedenle sizler için bayramda sıkılmamak için oynayabileceğiz eğlenceli mobil oyunlar listesi hazırladık, iyi eğlenceler!

Battle Royale

Battle Royale tarzı oyunlar, rekabeti seven kişiler için halâ vazgeçilmez. Bu nedenle PUBG Mobile ve Fortnite başta olmak üzere en eğlenceli Battle Royale tarz oyunları şu şekilde sıralayabiliriz; Call of Duty: Mobile, Rules of Survival, Garena Free Fire, Knives Out, Battlelands Royale, Cyber Hunter, Mobile Royale, Rocket Royale. 

Bu listedeki oyunların neredeyse tamamı hem Android hem de iOS telefonlarda kolaylıkla oynanabiliyor. 

Araba yarışları

KartRider Rush Plus adlı mobil oyun, yarışma üzerine odaklı tatlı bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Oyun 300 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaşmış durumda. Mobil oyunu arkadaşlarınızla veya tek başınıza oynayabileceğiniz en eğlenceli yarış oyunlarından birisi olarak gösterebiliriz. Oyunu oynamak isterseniz telefonunuzda 2 GB'lık yer açmanız gerekiyor. 

Gerçeğe yakın bir araba yarışı deneyimi sunmayı vadeden Drag Battle, 129 MB'lık boyutuyla pek çok telefonda rahatlıkla oynanabiliyor. F1 Manager oyunu ise tam bir, araba yarışı sunuyor. Profesyonel görünümüyle dikkat çeken oyunun, farklı modları da bulunuyor. Kendi Formula 1 takımınızın başına geçerek pilotları ve bütün takımı yönetebileceğiniz bu oyunda amaç tahmin edebileceğiniz üzere bütün yarışları birinci bitirebilmek. 

Oynayanların vazgeçemediği ve en son oyunu olan Asphalt 9: Legends genç, yaşlı ya da çocuk, pek çok kişiye hitap ediyor olmasıyla dikkat çekiyor. 

Apple Arcade oyunları

Sizler için yaptığımız incelemelerin yanında pek çok güzel oyun bulunuyor. Bunlar arasında yer alan What the Golf? Hikâye odaklı oyunlar arasında minimal çizgisiyle ve farklı bir golf oyunu tasarımına sahip olmasıyla karşımıza çıkıyor. Apple Arcade evrenini güzel bir şekilde yansıtan What the Golf, basit ve eğlenceli bir oyun diyebiliriz. Farklı renklerin benzer tonları üzerine renklendirilmiş oyun öğle aralarında oynamak için güzel bir seçenek olabilir.

Shantae and the Seven Sirens, karşımıza ilk kez 2002’de GameBoy ile çıkmıştı. Uzun bir aradan sonra Apple Arcade ile oyuncuların karşısına çıkan oyunun şu zamana kadar adının duyulmasını sağlayan şey elle çizilmiş karakterlerini koruyarak geliştirilmiş olması. Dokunmatik kontrollerde başarılı olan görev tabanlı oyunun oyuncular tarafından da sevileceğini düşünüyoruz. 

Sayonara Wild Hearts, platformun en güzel oyunları arasında yer alan Sayonara, sizler için incelemesini yazdığımız oyunlar arasında yer alıyor. 

Apple Arcade'de yer alan diğer oyunlardan farklı olarak grafiklerin çok daha iyi olduğunu gördüğümüz Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm, zengin hikâyesi ve uzun oynanışıyla güzel vakit geçirmek isteyenler için biçilmiş bir kaftan. 

Sizin için çeşitli oyunlardan oluşan bir liste hazırladık, umarız bayramda keyifli vakit geçirirsiniz.